iPad Pro z Face ID?

Wrocławski portal informacyjny

iPad Pro z Face ID?

ipad pro face id

Z tego na co natknąć można się w Internecie, jeszcze w tym roku powinien ukazać się iPad Pro z FaceID. Beta systemu iOS 12.1 wskazuje, że Apple udało się zaimplementować ten system do swojego większego urządzenia.

Face ID

Identyfikacja użytkownika na podstawie skanu jego twarzy pojawiła się w urządzeniach Apple w zeszłym roku za sprawą iPhone’a X. Face ID zastąpiło Touch ID i kwestią czasu było to zanim pojawi się ono także w iPadach.

Przed tym jak tegoroczne iPhone’y trafiły do sklepów, pojawił się iOS 12, a niedługo później wersja beta iOS 12.1, w której znaleźć mogliśmy poszlaki sugerujące, że iPad Pro z Face ID za chwilę pojawi się w sprzedaży. W kodzie systemu znalazła się linijka z iPadem oznaczonym jako „fall-2018”. Chodzą słuchy, że Face ID będzie tak przystosowane, że działać będzie w pionie jak i poziomie. Jest to o tyle istotne, że w sytuacji w której używamy iPada w pozycji pionowej z podłączoną klawiaturą trudno byłoby o odblokowanie, gdyby Face ID działało tylko w pionie.

iPad 2018

Powinniśmy spodziewać się naprawdę porządnego sprzętu, który dzięki nowemu designowi, FaceID i innym zmianom stanie się jeszcze lepszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *