Nowy iPad Pro 2018

Wrocławski portal informacyjny

Nowy iPad Pro 2018

ipad pro 2018

To, że tej jesieni Apple pokaże światu nowego iPada Pro nie było wielką tajemnicą. Kolejne informacje wskazują na to, że może być to naprawdę solidny update sprzętowy. Czego więc możemy się spodziewać?

iPad Pro (2018)
Opublikowane przez Guilherme Rambo informacje na portalu wskazują, że w wersji beta nowego iOS 12.1 znalazł on informacje o urządzeniu pod nazwą “iPad2018Fall”. Część informacji o nowym iPadzie Pro redaktorzy 9to5Mac pozyskali też z innych, niezależnych źródeł.

Nowy wygląd
Serwis MySmatrPrice zamieścił grafikę przedstawiającą spodziewany wygląd nowego sprzętu od Apple. Najprawdopodobniej zdjęcie wyciekło z zasobów producenta. Bazując na informacji można założyć, że Face ID w iPadzie Pro będzie działało także w trybie poziomym. Ponadto urządzenie nie ma mieć charakterystycznego, znanego z wcześniejszych wersji wcięcia w ekranie. Notch nie będzie jednak konieczny za sprawą kamery TrueDepth majacej zmieścić się w ramce urządzenia.

Potencjalny wygląd nowego iPada

Odmieniony Apple Pencil. Czym będzie różnił się nowy rysik?
Wraz z iPadem Pro premierę ma mieć także Apple Pencil 2. Zmiany mają dotyczyć procesu parowania go z tabletem – będzie on zbliżony do tego znanego chociażby ze słuchawek AirPods lub HomePoda. Dzięki temu nie będziemy musieli podłączać Apple Pencil do iPada, a jedynie zbliżyć go do tabletu.

Zewnętrzny wyświetlacz i USB-C

Wiele wskazuje na to, że nowy iPad ma zostać wyposażony w USB typu C a nie jak to bywało wcześnie – standardowe złącze Apple Lightning. Nowy port ma pozwalać na przesyłanie danych (np. do zewnętrznego wyświetlacza) w jakości 4K HDR!!!

W ustawieniach iOS 12 ma być dostępna dedykowana zakładka dla iPadów Pro, umożliwiająca wybór jakości przesyłanego przez tablet obrazu.

Brak mini jack?
Według niektórych użytkowników poratli społecznościowych tegoroczne iPady Pro mają nie został wyposażone w gniazdo słuchawkowe. Urządzenia będą ich zdaniem zbyt cienkie, żeby dało się zamontować w nich odpowiednie wejście.

Nowe złącze magnetyczne – Magnetic Connecto. Czym jest i jak działa?
Nowe informacje mają potwierdzać obecność tajemniczego złącza Magnetic Connecto. Ma ono pozwalać na magnetyczne podłączenie nowej wersji klawiatury Apple Smart Keyboard oraz akcesoriów innych producentów.

Nowością, którą potwierdzają informacje znalezione przez Guilherme Rambo, ma być też rozpoznawanie twarzy Face ID w trybie poziomym, czyli np. wtedy, gdy iPad jest podpięty do klawiatury.

Spodziewana Premiera? Kiedy Apple pokaże nam swój nowy sprzęt?
Konferencja Apple, na której mają być zaprezentowane nowe iPady Pro ma się odbyć pod koniec października lub na początku listopada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *