Tablet-przydatny gadżet

Wrocławski portal informacyjny

Tablet-przydatny gadżet

ipad 2018

Według danych sprzedażowych największych firm zajmujących się produkcją i sprzedażą elektroniki powoli mija czas panowania tabletów.

W roku 2017 odnotowano spadek sprzedaży całej grupy tych urządzeń o 6,5%.

Co może być tego przyczyną? Prawdopodobnie wciąż rosnące możliwości smartfonów z coraz to większymi ekranami. Spadek ten odbija się niestety na użytkownikach tabletów. Firmy przestają inwestować w rozwój ich technologii i oprogramowania. Mimo wciąż działającego urządzenia możemy odczuć spadek wydajności i brak innowacji w nieaktualizowanym oprogramowaniu. Jedyną firmą wciąż wierzącą w tablety jest Apple sprzedający produkty o nazwie iPad. Technologiczny gigant mimo wyższych cen swoich produktów wciąż odnotowuje (choć mniejszy niż w poprzednich latach) wzrost sprzedaży swoich urządzeń.

Nie od dziś wiadomo, że telefon nie jest już tylko narzędziem służącym do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Jego wszechstronność sprawia, że nie potrzebujemy właściwie żadnego innego urządzenia do kontaktu, rozrywki, a w wielu przypadkach nawet pracy. Zdecydowanie wygodniej zabrać ze sobą jedno urządzenie, które możemy mieć pod ręką w każdej sytuacji.

Na niekorzyść tabletów przemawia też ich stosunkowo wysoka cena. Wciąż jednak jest to urządzenie warte uwagi. Użytkownicy tabletów ograniczają użycie swoich smartfonów, a to przekłada się na bardzo ważną żywotność ich baterii. Tablet oferuje również dużo większy ekran, to z kolei znacząco zwiększa komfort użytkowania, a także oszczędza nasz wzrok, który nie musi aż tak wysilać się, by dostrzec szczegóły oglądanego obrazu.

Apple wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników iPad’ów udostępniając tysiące przydatnych aplikacji w dedykowanym swoim produktom App Store. Duża pojemność pamięci iPad’a pozwala na zainstalowanie ich o wiele więcej niż w smartfonie.

W 2018 roku warto zwrócić uwagę na nowy produkt od znanej firmy- Apple iPad 2018 o przekątnej ekranu 9,7 cala. Pozornie podobny do poprzedników, jest wyposażony w inne podzespoły. Nieco słabszy procesor i mniejsza pamieć RAM nie powinny jednak odstraszać. Działanie samego tabletu, jak i jego aparatów (tylny 8 Mpix i przedni 1,2 Mpix) jest płynne i komfortowe. Ważną i przydatną nowością w nowym iPadzie jest możliwość obsługi za pomocą pióra Apple Pencil.

Nowość od Apple jest skierowana szczególnie do użytkowników, dla których wcześniej prezentowane modele były za drogie. Mimo niższej ceny iPad2018 nie ustępuje im jednak wydajnością i funkcjonalnością. Dodatkowo urządzenie można zakupić w trzech wersjach kolorystycznych. Przyjemny dla oka design jest równie ważny jak ,,wnętrze”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *