Udział iPada w rynku ma się ciągle dobrze!

Wrocławski portal informacyjny

Udział iPada w rynku ma się ciągle dobrze!

ipad udziały

Rynek tabletów nie należy do rynków, które posiadają tendencje wzrostowe. Bliższe prawdy będzie stwierdzenie, że rynek ten jest w zdecydowanym odwrocie i ciągle maleje. Ale okazuje się, że kłopot ten dotyczy przede wszystkim tabletów, które działają na systemie Android, okazuje się bowiem, że iPad od Apple ma się cały czas całkiem nieźle!

Jakie są liczby?

Niemal 1/3 rynku tabletów należy do iPada! Co ciekawe, jest to tendencja wzrostowa i najwyższy wynik od roku 2014, który był także bardzo dobrym rokiem pod tym względem dla Apple.

Udział iPada wzrasta sukcesywnie od trzech lat, a udział konkurencji sukcesywnie się zmniejsza. Można zauważyć więcej – od kiedy iPad zadebiutował na rynku, jest co cały czas najpopularniejszym urządzeniem tego typu i to właśnie po niego najchętniej sięgają użytkownicy, którzy postanawiają zakupić tablet.

Wydaje się, że bierze się to stąd, że Apple jako jedyny producent tego typu urządzeń, ciągle próbuję zachęcić czymś użytkowników i sukcesywnie zmienia trochę iPada, by cały czas interesował on potencjalnych klientów. Kolejne modele spotykają się raczej z ciepłym przyjęciem branży oraz posiadaczy, którzy skusili się na zakup.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wzrost udziału na rynku, który się kurczy, pokazuje bardziej, że tylko spadek nie dotyczy Apple i trudno mówić tu o progresje – jest to raczej bezpieczna stagnacja.

Jak dalej będzie miał się rynek tabletów? Jak trzymał się będzie iPad? Czas pokaże.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *