Zmiany dla iPad’ów w iOS 12.1, oraz urządzenia, o których słuch zaginął

Wrocławski portal informacyjny

Zmiany dla iPad’ów w iOS 12.1, oraz urządzenia, o których słuch zaginął

ios 12 ipad

W nowych iPadach Pro w iOS 12.1 zostało potwierdzone Face ID. Potwierdził je deweloper pracujący dla strony 9to5mac, Guilherme Rambo, który analizuje kod systemu iOS z każdą aktualizacją. W 5 wersji bety iOS 12.1 znalazł on informacje właśnie o tym, że najnowsze iPady Pro będą wyposażone w kamerę TrueDepth, która umożliwia korzystanie z Face ID.

Kod, a właściwie fragment kodu przedstawionego przez Guilherme, dotyczy konfiguracji Face ID, oraz przedstawia informacje na temat zmiany orientacji położenia i podnoszenia się tabletu. Technologia rozpoznawania twarzy będzie działała tylko wtedy, kiedy iPad ułożony będzie pionowo, aczkolwiek korzystanie z tej funkcji możliwe będzie w orientacjach poziomej i pionowej.

code

Przechodząc do tematu urządzeń, które nie zostały wprowadzone na tegorocznej konferencji Apple Special Event, mimo, że wielokrotnie było o nich głośno wcześniej. Oczywiście, Apple pokazało jedne z najbardziej oczekiwanych przez fanów tematy, mianowicie najnowsze iPhone’y, oraz Apple Watch’e. Fani produktów z jabłkiem mieli nadzieje, że na konferencji ukażą się także chociażby nowe iPady Pro, Maca Mini, czy nawet Macbooka Pro.

Pewnym jest, że firma z Cupertino pracuje już nad nowymi iPadami Pro, a informacja o kamerach TrueDepth, która umożliwia rozpoznawanie twarzy i odblokowywanie za pomocą tej funkcji tabletu, jedynie je potwierdza. Najnowsze iPady mają być dostępne w wersjach 11 calowej i 12,9 calowej. Wiele osób oczekiwało ukazanie się iPadów, właśnie na tegorocznej konferencji, co niestety nie miało miejsca.

Apple miało również zaprezentować Maca Mini, który skierowany do profesjonalnych użytkowników, byłby – jak nazwa wskazuje – mini komputerem, ale z mocniejszymi podzespołami.

W ubiegłym roku, Apple zapowiadało także innowacyjną i pożądaną przez wielu ładowarkę – AirPower. Najnowsze plotki odnośnie ładowarki AirPower, mówią o nadmiernym przegrzewaniu się jej. Niestety, osoby zainteresowane kupnem ładowarki musiały zostać rozczarowane.

Macbook Air, mający na karku swoje lata, wciąż podbija wyniki sprzedaży. Następca Air’a, miał być podobny do obecnej generacji, jednak plotki sugerowały ulepszone o ekran Retina i nowe procesory, prawdopodobnie oparte o technologie Intela – Whiskey Lake.

Na tegorocznej konferencji, mogliśmy też spodziewać się – do czego niestety nie doszło – odświeżonych komputerów iMac. Na temat iMaców nie ma zbyt wielu potwierdzonych informacji, dlatego nie wiadomo czy zostałyby w ogóle ulepszone o najnowsze Intelowskie procesory, czip T2 znany z iMac’ów pro, czy chociażby lepszego GPU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *