Pewnie nie raz zastanawialiście się dlaczego iPady są ostatnio tak popularne, mimo że po prostu należą do konkretnego typu tabletu. Jednak istnieją pewne aspekty tej popularności, więc czym konkretnie wyróżnia się iPad na tle tabletów z Androidem?

Trudno jest porównać iPada z tabletem, gdyż iPad to przede wszystkim urządzenie zaprojektowane przez Apple, które praktycznie wpasowało się w nowoczesny trend tabletów. Na pierwszy rzut oka nie dostrzeżemy wiele różnic, jednak pojawiają się one, gdy zajrzymy do systemów operacyjnych obu urządzeń. Zasadniczą zaletą i przewagą iOS jest bardzo płynne i szybkie działanie, bez problemu obrócimy ekran i z łatwością przełączymy się między aplikacjami.

Tablet z Androidem jest nieco wolniejszy i przy porównaniu z iPadem- jest to w dużym stopniu widoczne. IPad’a wyróżnia także wprowadzenie możliwości pracy na wielu oknach jednocześnie, co jest niezwykle intuicyjnym rozwiązaniem, posiada ulepszoną obsługę rysika oraz ruchomą klawiaturę, która nie zasłania obrazu, tak jak to robi klawiatura w Androidzie. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia konsolowych padów od Xboksa One. System iOS posiada kilka lat wsparcia oprogramowaniem. Ponadto istotną cechą wyróżniającą jest przekątna wyświetlacza– iPad oferuje nawet 3,5 razy większą od tableta z Androidem. IPad posiada również prosty w obsłudze interfejs użytkownika, z którego każdy człowiek, w tym dziecko, z łatwością nauczy się korzystać.